Tuncel’e üstü kapalı tehdit

17 Nisan 2011 Pazar 00:57

Tuncel’e üstü kapalı tehdit

 
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, “O bayana söyleyin, haddini kendisi bilsin. Onların neyi temsil ettiğini, niçin siyaset yaptıklarını biliyorum” tehdidinde bulundu.

BURSA – BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel’in, CHP ve MHP’den aday olan bazı Ergenekon ve Balyoz davası sanıkları ile kendisini bir tutan ifadeleri nedeniyle “milliyetçi, ırkçı ve cinsiyetçi” tanımlamalarında bulunarak “haddini bilsin” diyerek tepki gösterdiği Başbakan Yardımcı Bülent Arınç, Tuncel’in bu sözlerinin ardından yeniden konuştu. Atınç, partisi tarafından milletvekili adayı gösterildiği Bursa’da yaptığı konuşmada Tuncel’in kendisine ve BDP’ye yönelimini sürdürdü. Kendisine “Haddini bilsin” diyen Tuncel’e “O haddini bilsin” diyerek yine tehdit eden Arınç, “Biz haddimizi de, hakkımızı da biliriz. Ama o ismini tekrarlamak istemediğim bayana söyleyin ki, haddini kendisi bilsin. Bir Türk polisine tokat atma edepsizliğini göstermek haddini bilmemektir. Ona söyleyeceğim budur” diye konuştu.

Yöneliminde ismini zikretmediği Tuncel ile de sınırlı kalmayarak BDP’ye yönelik de sözler sarf eden Arınç, “Onların neyi temsil ettiğini, niçin siyaset yaptıklarını, siyaseti ne kadar kötü yaptıklarını biliyorum” suçlamasında bulundu.

BDP ve Tuncel’e atfen, “Onlar muhataplarımız değil. Ona sadece yaptığı hareketin ne kadar çirkin olduğunu söyledim” iddiasında bulunan Arınç, Tuncel’in kendisine söylediği sözleri iade ettiğini söyleyerek, kendilerinin siyaseti “dürüst” ve “ahlaklı” yapmaya çalıştıklarını ileri sürdü.

Arınç, Tuncel ve BDP’yi hedef alan sözlerine şöyle devam etti: “Bu ülkenin askerine de, polisine de el kaldırana hiç bir zaman güler yüzle bakmayız. Yanlış iş yapanlara her zaman söyleriz. Bu manzarayı gördüğümüz zaman kanımız dondu. Bereket ki o polisimiz aynı hareketi kendisine yapmadı. Aslında istedikleri belki de buydu. Ama o polisimiz soğukkanlı ve edepli davrandı. Ve o hakareti yapan insanı da bütün Türkiye eleştirdi ve hatta başka şeyler de söyledi.” DİHA

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s