‘Kutlu Doğum’ etkinlikleri

16 Nisan 2011 Cumartesi 14:50

‘Kutlu Doğum’ etkinlikleri

 
Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde ‘Kutlu Doğum Haftası’ nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

ÖMER OĞUZ – VAHAP BAY / YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA – Yüksekova’da Kapalı spor salonunda yapılan Kutlu Doğum Haftası etkinliğine Yüksekova Müftüvekili Tahir Çavlı, Maltepe Vaizi Dr. Mahmut Çınar ve kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yüksekova İlçe Müftülüğü’nce organize edilen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Program Müftüvekili Tahir Çavlı haftanın anlam ve önemi üzerine yaptığı konuşma ve okunan şiirler ve sinevizyon gösterisi ile devam etti. Programda Müftülükçe düzenlenen bilgi yarışmasında derece giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

haberinfotolari.gif

ŞEMDİNLİ

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde kapalı spor salonunda yapılan ‘kutlu doğum haftası’ etkinliğinde İlçe Müftüsü Feyzullah Çalışkan tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. İlçeye bağlı Aşağı Kayalar köyü İmamı Adem Yavuz Sönmez tarafından gelen dinleyicilere Kuran’ı-Kerim ve Kürtçe Türkçe ilahiler okundu.

Etkinlikte Şemdinlili kadınlar tarafından Kuran kurslarına katkı sağlamak amacıyla yemek ve el işi ürünler satıldı. Etkinlik okunan şiirler ve “Hz. Muhammed’in hayatı” adlı sinevizyon gösterisi ile son buldu. İlçe müftülüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Malatya’dan gelen emekli İmam Hatip Abdulvahap Varol, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s