AKP adaylarını netleştiriyor

11 Nisan 2011 Pazartesi 13:01

AKP adaylarını netleştiriyor

Siyasi partilerin 12 Haziran genel seçimlerine yönelik hazırlıkları devam ederken, BDP’nin Hakkari’den destekleyeceği bağımsız adayları açıklamasıyla AKP’nin Hakkâri için kimleri milletvekili adayı göstereceği merak konusu.

ZEKİ DARA / YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA – Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) 12 Haziran’daki genel seçimler için destekleyeceği bağımsız milletvekili adaylarını açıklamasıyla, diğer siyasi partilerinde bugün akşam saat 17.00’a kadar kesin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etmeleri için hummalı çalışmalar devam ediyor.

Aday listelerinin kesinleşmesine saatler kalırken AKP’nin Hakkâri için düşündüğü milletvekili aday adayları merak konusu. Ankara’dan sızan bilgilere göre geçtiğimiz hafta AKP’nin Hakkâri milletvekili adaylarını belirlemek için bir anket yaptırdığı bu anket sonucunda mevcut aday adayları arasında yer alan 6 ismin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tepesinde bulunduğu üst komisyona çıktığı belirtiliyor.

Hakkari ve ilçelerinde yapılan anketlerde sırasıyla listeye giren aday adaylarının, Mehmet Ertuş, Necip Zeydan, Fahretin Çelik, Fehmi Öztunç, Osman Kızılban ve Kasım Demir olduğu öğrenilirken, Hakkari için düşünülen milletvekili adaylarının bu 6 isim arasında seçilebileceği ifade ediliyor.

AKP genel başkanı ve kurmaylarının yaklaşık bir haftadır parti genel merkezinde milletvekili aday adaylarını belirleme çalışması devam ederken, yapılan yorumlarda AKP’nin büyük bir değişime gireceği ve mevcut milletvekillerinin önemli bir bölümünün aday adayı gösterilmeyeceği konuşuluyor. Bu durumda AKP’nin Hakkari milletvekilleri Rustem Zeydan ve A. Müttalip Özbek’in milletvekili adayı olarak gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu olurken, AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta yaptığı konuşmada özellikle AKP’nin bölge milletvekillerini pasif kalmakla suçlamıştı. Bu suçlamalar ışığında AKP’nin mevcut milletvekillerinin önemli bir bölümünü aday göstermeyeceği konuşuluyor.

AKP’nin bugün saat 17.00’da açıklanacak vekil listesinde Hakkari’den vekil adayları için Mehmet Ertuş, Necip Zeydan ve Kasım Demir’in isimleri telaffuz ediliyor.

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s