Blok adaylarına yoğun ilgi

11 Mayıs 2011 Çarşamba 16:30

Blok adaylarına yoğun ilgi

 
Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Adayları Adana, Mersin, Siirt, Antep, Diyarbakır, Dersim, Muş, Malazgirt, Iğdır, Ağrı, Kars, Diyarbakır, Urfa ve Derecik’te coşku ile karşılanmaya devam ediyor.

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu adayları seçim çalışmalarına devam ediyor. Gittikleri heryerde yoğun ilgiyle karşılanan adaylar yaklaşan seçim öncesi çalışmalarına hız verdi. Bazı yerlerde devlet baskısıyla karşılaşan adaylar tüm engelleme ve basıklara karşı yollarına devam edeceklerini belirttiler. Dersim’in Çemizgezek İlçesi’nde bir hafta önce İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından koruculara, “Ferhat Tunç’un bacaklarını kıracaksınız” talimatı verildiği iddiaları üzerine kente giden ve daha sonra köyleri ziyaret eden Tunç, “Başımızı da kırsalar biz halkımızla buluşmaya geldik. Ne baskılarla gelirlerse gelsinler biz halkımızla buluşmaya devam edeceğiz”dedi.

haberinfotolari.gif

MERSİN

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu bağımsız Mersin Milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü 12 Haziran Genel Seçimleri için çalışmalarına hız verdi. BDP’li Akdeniz Belediye başkanı Fazıl Türk ve İl Başkanı Cihan Yılmaz’da kampanyaya katılarak, destek sunmaya devam ediyor. Türk kökenli yurttaşların çoğunlukta yaşadığı Erdemli ilçesi Kargıpınarı Beldesinde seçim toplantısı düzenledi. Yaklaşık 5 yüzü aşkın yurttaşın katıldığı toplantı mini bir mitinge dönüştü. Kürtçe ve Türkçe müzik eşliğinde çekilen halaylarla, coşkunun dinmediği toplantıda sık sık “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganı atıldı. İlk sözü alan Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, 12 Haziran genel seçimlerdinde Kürkçü için oy istedi. “Barış ve kardeşliğin kalıcı hale gelmesi için, onurlu herkes, bu sürece katkı suması gerekir” diyen Türk, “Bu katkı 12 Haziran günü, sandıkta Hakların Kardeşliği konusunda simge olan Ertuğrul Kürkçü’ye ‘Evet’ demekten geçer” dedi.

ADANA

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Murat Bozlak, gün içinde Güzelevler, Kiremithane ve Gürselpaşa mahallelerinde seçim büroları açtı. Açılışlara Emek, Özgürlük ve Demokrasi bileşenlerini yöneticileri de katıldı. “Biji serok Apo”, “şehid namirin” ve “Oylar namustur namus satılmaz” sloganlarıyla karşılanan Bozlak’a halkın ilgisi yoğundu. Açılışlar için gidilen mahallelerde bir dakikalık saygı duruşlarının ardından halka hitap eden BDP il Başkanı Zeki Karataş, AKP’nin sahte Müslümanlık yaptığını söyledi. Karataş, Kürt halkının, Erdoğan ve çevresinde bulunan insanlardan daha çok dinlerine sahip çıktığını vurguladı.

SİİRT

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Siirt adayı Gültan Kışanak, dün akşam Çakmak Mahallesinde düzenlenen halk toplantınsa katıldı. BDP Siirt Kadın Meclisi tarafından düzenlenen halk toplantısına katılan Kışanak’ın yanı sıra BDP PM Üyesi Yıldız Akştaş, BDP Siirt İl Başkanı Faruk Sağlam, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, BDP Siirt Kadın Meclisi ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yüzlerce yurttaş katıldı.

Toplantıya katılan yurttaşlara yönelik kısa bir konuşma yapan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Kürt Siyasi tarihinde kadınların büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Sadak, daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de Kürt kadınının onurlu mücadelesi sayesinde başarı elde edeceklerini söyledi.

BİSMİL

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’nde seçim çalışmaları hız kazanırken yarın Akpınar, Altıok, Dumlupınar ve Kurtuluş mahallelerinde seçim bürolarının açılışı gerçekleştirilecek. Seçim bürolarının açılışına Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu, Diyarbakır Milletvekili adayı Leyla Zana katılacak. Yarın saat 14.00’da gerçekleştirilecek büro açılışlarına katılımın sağlanması için ilçede anons araçları sürekli geziyor. Büro açılışlarına tüm Bismil halkının katılımın sağlamasını isteyen BDP Bismil İlçe Eş Başkanı Kerem Amaç, “Yarın seçim büroların açılışını gerçekleştirmek özere ilçemize milletvekili adayı Leyla Zana’yı ilçe çıkışında Behram petrolde saat 13:00 civarında kitlesel karşılayacağız. Karşılamanın ardından büyük ve kitlesel bir konvoyla ilçeye giriş yaparak, Altıok Mahallesi DEDAŞ karşısındaki büromuzun açılışını yaptıktan sonra diğer büroların açılışını gerçekleştireceğiz. Yarın açılışını gerçekleştireceğimiz büro açılışlarına tüm halkımızın katılım sağlamalarını, araçları bulunan tüm yurtsever halkımızın ilçe çıkışında milletvekili adayımızı karşılamalarını istiyoruz” dedi.

ANTEP

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Antep Bağımsız Milletvekili Adayı Akın Birdal’ın seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Birdal kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Antep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda düzenlenen toplantıya Birdal’ın yanı sıra BDP PM Üyeleri, Salih Şahin, Mehdi Perinçek, BDP Antep İl Başkanı Bedran Fermanoğlu, EMEP Antep İl Başkanı Mecit Bozkurt, EDP Antep İl Sekreteri Celal Güzel katıldı. Toplantıyı çok sayıda basın mensubunun izlemesi dikkat çekti.

Demokratik olmayan bir seçim sürecine girdiklerini belirten Birdal, AKP’nin hukuk dışı ve antidemokratik politikalarına karşın Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğunun seçmenlerin beklentilerine cevap olacağını söyledi. Başta Kürt sorunu olmak üzere eğitim, ekonomi, işsizlik ve sağlıktan daha birçok soruna kadar devlet partilerinin sorunlara yetersiz kaldığını belirten Birdal, oluşturdukları Bloğun mevcut sorunlara cevap olacağını söyledi. Önceki gün BDP’nin açıkladığı seçim beyannamesine dikkat çeken Birdal, eşitlikçi, özgürlükçü ve halkları bir arada buluşturan bir beyanname olduğunu söyledi. Birdal, cezaevinde 64 gazetecinin bulunduğunu hatırlatarak Türkiye’nin basın özgürlüğüne saygıda 127. sıradan 138. sıraya gerilediğini söyledi. Türkiye’nin AİHM’de 2010 yılında mahkûm edilen ülke sıralamasında 228 dosya ile 1’inci sırada yer aldığını ifade eden Birdal, bu ihlallerden ötürü Türkiye’nin AİHM’ne 24,5 milyon Euro tazminat ödediğini söyledi. “Demokratik ve barışçıl mücadele kanallarımız kapatılıyor” diyen Birdal, ” Beklentilerimizi açığa çıkarmak istediğimiz Demokratik Eğitim Çadırlarımız 56 yerde sökülmüş ve parçalanmıştır. İki ayda otuz ilde 1339 gözaltı olup 605’i tutuklanmıştır” dedi.

DİYARBAKIR

Ergani İlçesi ve Bağlar 1. Bölge içerisinde yer alan Bağcılar, Yeniköy, Yunus Emre, Kaynartepe, Muradiye, Fatih, Alipınar ve Körhat mahallelerinde desteklenecek olan Blok adayı Emine Ayna, Yunus Emre Mahallesi’nde esnafı gezerek seçim çalışmalarına start verdi. Ayna’ya Bağlar Belediyesi Başkanı Yüksel Baran’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi eşlik etti. Yunus Emre Mahallesi’ndeki esnafı ziyaretinin ardından Nükhet Çoşkun Caddesi ve Görsel Caddesi esnaflarını da tek tek gezerek ziyaret eden Ayna ve beraberindeki grup büyük bir ilgiyle karşılandı. Grubu karşılayan kadın ve çocukların ise Ayna’yı alkışlayarak zafer işareti yapmaları dikkat çekti.
Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Diyarbakır Milletvekilli Adayı Nursel Aydoğan ve beraberindeki grup, 5 Nisan Mahallesi esnafını ziyaret etti. Ziyareti sırasında esnaflarla sohbet eden Aydoğan, halkı akşam saatlerinde gerçekleştirilecek olan 5 Nisan Mahallesi seçim bürosu açılışına davet etti.

TUNCELİ

Dersim’in Çemizgezek İlçesi’nde bir hafta önce Çemişgezek İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ‘koruculara Ferhat Tunç’un bacaklarını kıracaksınız’ talimatı verildiği iddiaları üzerine kente giden ve daha sonra köyleri ziyaret eden Tunç, “Başımızı da kırsalar biz halkımızla buluşmaya geldik. Ne baskılar yaparlarsa yapsınlar biz halkımızla buluşmaya devam edeceğiz. Bu coğrafyada yaşayan insanlar ortak kültür, inanç ve kimliğe sahiptir. Bizi bir birimizden ayırmaya çalışan fitneci sistem yüz yıllardır aynı politikayla bizi birbirimize düşürüyor” dedi.

Tunç, Eynik, Axtuk, Brastik, Deke, Karagedik ile Tatar köylerine giderek halkla buluştu. Köy meydanlarında ve köy meclislerinde vatandaşlarla buluşan Tunç, bölgedeki 30 yıllık çatışmalı ortamdan kaynaklanan halkın yaşadığı sorunlar, Dersim Katliamı, Kürt ve Alevi sorununa ilişkin projelerini anlattı. Tunç, parlementoda devletin vekili değil halkın vekili olarak yurttaşların sorunlarını parlamento gündemine götüreceğini söyledi. 30 yıldır gördüğü tüm baskıların temel nedenin bu coğrafyada yaşanan acıları dile getirmesinden kaynaklandığını ifade eden Tunç, ” Şuan bu köylere gelince arkamıza takılan sivil bir araçta gizemli kişiler var. Her gittiğimiz köye bizimle geliyor. Köylüler üzerinde oluşturdukları başkı zincirini kırmamız gerekiyor. Artık onlar bizi görünce ayakları titremeli. Bizim JİTEM’den hiçbir korkumuz kalmamıştır” dedi.

MUŞ

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Muş Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Sakık, Muş merkezde BDP İl Başkanı Nimet Sezgin, BDP’li yöneticilerin de aralarında bulunduğu 2 bin kişinin katılımıyla seçim bürosu açtı. BDP İl Başkanı Nimet Sezgin ve kadınların Atatürk Bulvarı’nda açılışını yaptığı programda konuşan Sakık, 12 Haziran’da yapılacak seçimlerde Kürt halkının AKP’ye iyi bir ders vereceğini söyledi. 2 bağımsız aday olarak AKP’nin dört adayından fazla oy alacaklarını ifade eden Sakık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürt coğrafyasına gelerek savaş kararı ilan ettiğini kaydetti. Sakık, “Başbakan Muş’a gelerek, Kürt coğrafyasında savaş ilanı yaptı. Sayın Başbakan seçim listeleri hazırlanmadan bir Bakanına söylemiştim. Sayın Başbakan keşke Muş’tan aday olsa. İkinci sıraya en güçlü adayını koysa, üçüncü sıraya bakan olan Zafer Çağlayan’ı koysa, dördüncü sıraya da başka bakanını koysa. Sayın Başbakan hodri meydan! Yüreğin yetiyorsa gel. Buraya Muş’a sefer düzenleyebilirsin, ama asla zafer kazanamazsın. Ama, Allah adına diyoruz. Biz buradan 12 Haziran seçimlerinde Erdoğan’a ders vereceğiz. İki aday olarak onların dört adayından fazla oy alacağız” dedi.

MALAZGİRT

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Muş Milletvekili Adayı Demir Çelik, Malazgirt Belediye Başkanı Mehmet Nuri Balcı, BDP Malazgirt İlçe Başkanı Takyettin Özkahraman, BDP ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri ile esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretine organize sanayi ve küçük sanayi sitesinde kaldığı yerden devam eden Çelik, ziyaretlerin devam edeceğini söyledi. Malazgirt’te sanayi sitesini 2 ay önce de ziyaret ettiğini kaydeden Çelik, “Kardeşlerimin sorunlarını üst makamlara ilettim. Görünen o ki ortada bir problem var. 12 Haziran’da siyasi mücadeleye giriyoruz. Kendi kaderimizi belirleme noktasında inisiyatifimizi ele alacağız. Hep beraber omuz omuza bu siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz. Değerli Malazgirt yurttaşlarından destek bekliyorum” dedi. Çelik ve beraberindekiler esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra Devlet Hastanesi’ne uğrayarak yatan hastaları ziyaret etti.

IĞDIR

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Iğdır Bağımsız Milletvekili Adayı Pervin Buldan da seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretinde bulunarak, seçim bürosunun açılışını yaptı. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki esnafları ziyaret eden Buldan ve İl Başkanı Tahir Alagöz, ensaftan yoğun ilgi görürken, esnafa aday tanıtım bildirileri dağıtıldı.

Buldan, Iğdır merkeze bağlı Halfeli Beldesi’nde de seçim irtibat bürosu açılışını yaptı. BDP PM Üyesi Orhan Artuç, BDP İl Başkanı Tahir Alagöz ve BDP Halfeli Belde Örgütü çalışanlarının katıldığı kitlesel açılış töreninde konuşan Buldan, 12 Haziran seçimlerinde Halfeli’de AKP’yi tabela partisi yapacaklarını, tarihin çöplüğüne atacaklarını söyledi. Seçim bürosunun açılışını yapan Buldan, büroda yurttaşlarla sohbet etti. Buldan, ardından çeşitili dönemlerde çıkan çatışmalarda yaşamını yitirenlerin ailelerini ziyaret etti.

AĞRI

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Ağrı Bağımsız Milletvekili Adayı Halil Aksoy, Ağrı’nın Tutak İlçesi’nde seçim bürosunun açılışını yaptı. Ağrı İl Başkanı Mustafa Akyol, BDP PM Üyesi Bedri Fırat, BDP Tutak İlçe Başkanı Baran Öztürk, YSK’nin adaylığı “veto” ettiği Murat Öztürk, BDP il ve ilçe örgütü yöneticilerinin eşlik ettiği Aksoy, yüzlerce Tutaklı tarafından ilçe girişinde karşılandı. Buradan Karayazı Caddesi’ne yürüyen kitle sık sık, “Bijî Serok Apo” ve “Öcalan” sloganları ile uzun süre alkışlı tempo tuttu. Burada kitleye seslenen Aksoy, Kürt dilinin üzerinde baskıların bir an evvel kaldırılması ve Kürtçenin kullanılmasının önündeki engellerin kaldırılmasını isteyerek, Kürtçenin anayasal güvenceye kavuşturulması gerektiğini ifade etti. Kürtlerin taleplerinin yeni anayasaya girene kadar mücadeleye devam edeceklerini ifade eden Aksoy, TRT 6’yı açmakla, “Kürt sorunu bitmiştir” demekle Kürt sorununun yok olmayacağını ifade etti. AKP hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli açılımdan bahsettiğini hatırlatan Aksoy, “Bunlar hangi açılımdan bahsediyorlar. Eğer açılım olacaksa siyasi genel af çıkartılmalıdır. Başta sayın Abdullah Öcalan olmak üzere Türkiye’de tüm cezaevlerin boşaltılması gerekiyor” dedi. Konuşmasının ardından Aksoy, seçim bürosunun açılışını yaptı. Açılışın ardından Aksoy ve beraberindekiler Tutak’ın Haciyusuf Köyü’ne taziye ziyaretinde bulundu.

DERECİK

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Hakkari 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Esat Canan, Derecik Beldesi’nde seçim bürosu açtı. Canan ve blokun Hakari 1. Bölge Adayı Selahattin Demirtaş, 2. Bölge Adayı Adil Kurt, Esendere Belediye Başkanı Hurşit Altekin, Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre, Hakkari İl Başkanvekili Orhan Koparan, Yüksekova İlçe Başkanı Osman Dara, Şemdinli, Esendere, Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleriyle birlikte Yüksekova’dan seçim bürosunun açılışını yapacağı Derecik Beldesi’ne hareket etti.

“Koruculara başsağlığı

Heyet Yüksekova çıkışında yaklaşık 100 korucu ailesinin ikamet ettiği Üzümkıran Kampı’nda (Di Kamp) taziye ziyaretinde bulundu. Kamp girişinde korucular tarafından karşılanan adaylar ve beraberindekiler buradaki kamp camisinde taziye ziyaretinde bulundu. Koruculara hitaben konuşan Demirtaş, Kürt sorununun çözümünün Kürt halkının ittifakından geçtiğini söyledi. Demirtaş, “Yıllarca halkımız üzerinden zulüm işkence baskı uygulayanlar halkımızı karşı karşıya getiren, anlayışa karşı mücadele ediyoruz. Biz buraya seçim için gelmedik. Biz buraya taziye için sizi ziyaret etmek için geldik. Seçim çalışmaları için de geleceğiz. Sizlerin sorunlarını biliyoruz. Bizim kimseye karşı bir düşmanlığımız yok. Hiç bir aileyle sorunumuz yok, biz sadece ve sadece halkımızın birlikteliğini sağlamak ve AKP’nin 8 yıldır halkımız üzerindeki politikalarını boşa çıkarmak istiyoruz” dedi.

“Demirtaş: Çıkın topraklarımızdan özgürce yaşayalım

Daha sonra konuşan Selahattin Demirtaş ise, “Bu kadar baskı ve zulme rağmen onurlu direnişinden taviz vermeyen ve diz çökmeyen, Rubarok halkının ittifakı, bu birlikteliği 550 milletvekilinden önemlidir. Bizim bu bölgede hiç bir aile ile sorunumuz yoktur. Geçmişte ne olmuşsa olmuştur. Biz önümüze bakacağız. Ancak bizim AKP ile sorunumuz vardır. Bizim topraklarımızı bombalayan, bu topraklarda dili yasaklayan, Kürt halkının özgürlüğünü tanımayan AKP ile sorunumuz vardır. Allah’tan başka da kimseden korkumuz yoktur. Biz onurlu bir barış için onurlu bir gelecek için mücadelemizde ısrar ederken operasyonlarda ısrar neden? Buralara yatırım olarak asker, karakol kurulmuş, biz şunu söylüyoruz. Çıkın kendi topraklarımızdan özgürce yaşayalım. O zaman orduya da askere de ihtiyaç yok. İstanbul’dan İzmir’den Çankırı’dan gelenler çatışmaya değil, Robarok’a gezmeye gelsinler. 12 Haziran’da Batman’a Van’a değil başta Derecik ve bu bölgeden çıkacak oylara bakacaklar” diyerek sandıkların cevap olacağını söyledi.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı. Açılışın ardından BDP’liler Şemdinli seçim bürosunu açmak için yola çıktı.

Miting boyunca AKP ve belediye çalışanları da mitingi uzaktan izledi.

KARS

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Kars Bağımsız Milletvekili Adayı Mülkiye Birtane seçim bürosu açlışı için gittiği Kars’ın Sussuz İlçesi girişinde yüzlerce kişi tarafından, “Oylar bağımsızlara”, “Sussuz halkı seni meclise gönderecek” sloganları ile karşılandı. Birtane, Dağpınar Belediye Başkanı Ayhan Erkmen, BDP Kars İl Başkanı İdris Ağbaba ve beraberindekiler büyük bir coşku ile karşılanarak seçim bürosunun önüne kadar geldi. Açılış öncesi konuşan Birtane, tarihte Sussuz İlçesi’nde eğitim ve eğitimcilerin yetiştiğini belirterek, toplumu aydınlatan Sussuz İlçesi’nin bugün bu kadar geri kalmasının yüreğini burktuğunu ifade etti. Kars Kafkas Üniversitesi’nin bir fakültesinin Sussuz’da açılması için önümüzdeki dönemde çalışacaklarını ifade eden Birtane, Kars’ın eğitim alanında çok geri kalmış bir şehir haline getirildiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Birtane ve beraberindekiler seçim bürosunun açılışını yaparak, Sussuz ve köylerindeki taziye ziyaretlerine gitti.

URFA

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Urfa Adayı İbrahim Binici, seçim bölgesi olan Halfeti ve Birecik ilçesinde seçim büroları açtı. BDP PM Üyesi Hasan İlter, İl Başkanı Müslüm Kaplan ve partili yöneticiler ile Halfeti ilçesi Yukarı Göklü (Gogan) Beldesi’ne gelen Binici, belde girişinde PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşleri Mehmet ve Fatma Öcalan, Belediye Başkanı Bazo Yılmaz, eski belediye Başkanı Hüseyin Öğretmen ve partili ilçe yöneticilerinin yanı sıra yüzlerce kişi tarafından karşılandı. Seçim bürosunun açılış kurdelasını Binici ve Mehmet Öcalan birlikte kesti. Açılışta büronun Kürt halkının özgürlüğüne vesile olmasını dileyen Öcalan’ın ardından, BDP İl Başkanı Müslüm Kaplan açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra halka hitap eden Binici, Kürt halkının özgürlük talebi olduğunu ve PKK lideri Abdullah Öcalan’ı arasında görmek istediğini belirtti. “Bijî serok Apo”, “Selam İmralı’ya bin selam” ve ” PKK halktır halk burada” sloganları eşliğinde konuşmasını sürdüren Binici, “Kürt halk Önderi özgürleşip, aranıza dönecek. Sizler de özgürleşeceksiniz. Bizi tanımayan sistem ve onun partisi AKP’yi biz hiç tanımıyoruz” dedi.

“Seçim bürosunu Öcalan’ın kardeşi açtı

Ardından Halfeti’ye geçen konvoy ilçe merkezinde seçim bürosu açtı. Büronun kurdelasını Binici ve Fatma Öcalan kesti. Burada da ellerinde bloğun bayraklarını taşıyan ve zılgıtları ile kitleyi coşturan kadınların coşkusu gözlerden kaçmadı. Son olarak Birecik ilçesine doğru yola çıkan konvoy, Birecik’in BDP yöneticileri ve onlarca araçlık konvoy tarafından Kelaynak tesislerininde karşılandı. Konvoyla Birecik’e geçen heyet, ilçe turu atarken ilçe sakinleri tarafından zafer işareti ile selamlandı. Daha sonra Heykel Meydanı’ndaki seçim bürosuna geçen konvoy, burada PKK lideri Abdullah Öcalan lehine sloganlar ile karşılandı. Daha sonra coşkulu bir şekilde büronun açılışı gerçekleştirilirken, BDP İlçe Başkanı Yusuf Eğilmez ve İl Başkanı Müslüm Kaplan kitleyi selamladı. Ardından konuşan Binici, Kürtlerin özgürlük aşamasını yaşadıklarını ve kendi yaşam felsefesini inşa edeceklerini belirtti.

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s