Tuğluk: YSK yanlıştan döndü

22 Nisan 2011 Cuma 12:15

Tuğluk: YSK yanlıştan döndü

 
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Aysel Tuğluk, müvekkili PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın durumuna dair basın yayın organlarında yaptığı açıklamalar nedeniyle İstanbul Adliye’sinde ifade verdi.

İSTANBUL –  YSK’nın bağımsız adaylarla ilgili verdiği veto kararını değerlendiren Tuğluk, YSK’nın bir yanlıştan döndüğünü kaydetti.

Milletvekili olmadığı dönemde müvekkili Abdullah Öcalan’ın durumu hakkında basın yayın organlarına verdiği demeçler nedeniyle, Genelkurmay Başkanlığı’nın şikâyeti doğrultusunda hakkında ‘örgüt propagandası yaptığı’ iddiasıyla dava açılan DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk, ifade vermek üzere bugün Beşiktaş’ta bulunan İstanbul Adliyesi’ne geldi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkındaki suçlamalar konusunda ifade veren Tuğluk, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı.

‘Bir yanlıştan dönüldü’

YSK’nın bağımsız adaylarla ilgili verdiği karar hakkında Tuğluk, “Çok olumlu, doğru karar verdi. Türkiye’nin gerçekten demokratikleşmesi, özgürleşmesi açısından önemli bir karar oldu. Bir yanlıştan dönüldü. Ben de bir kez daha keşke bütün bu olaylar yaşanmadan önce bu karar verilmiş olsaydı. Maalesef bir takım sıkıntılar yaşadık. Ama en nihayetinde doğru bir karar verilmiş olmasını Türkiye’nin kazanımı olarak görüyorum” dedi. DİHA

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s