Koltuklara öğrenciler oturdu

22 Nisan 2011 Cuma 13:23

Koltuklara öğrenciler oturdu

 
23 Nisan Çocuk Bayramı nedeni ile öğreciler, kaymakam, belediye başkan, milli eğitim müdürü ve diğer kurumların koltuklarına oturdular.

ÖMER OĞUZ / YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA – 23 Nisan Bayramı nedeni ile Yüksekova Kaymakamlığı koltuğuna oturan ilköğretim okulu öğrencisi Belediye Başkanı, TEDAŞ Şefi, Sağlık Grup Başkanlığı, PTT Müdürlüğü arayarak talimat yağdırdı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Yüksekova Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren”in koltuğuna oturan bir günlük bu görevi devralan Vali Erdoğan Gürbüz İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Zilan Memo Nijat Geçe, görevi devralır almaz hızlı bir çalışma temposu içerisine girdi.

61852

Minik Kaymakam Belediye Başkanlığı arayarak ilçede görev yapan servisler hakkında ciddi sıkıntıların olduğu ve bunun bir an önce önüne geçilmesini istedi. Küçük kaymakam ’20 kişilik alınması gereken yolcuları 40 kişilik olarak servis yapılıyor’ dedi.

Daha sonra Sağlık Grup Başkanlığı’nı arayan küçük Kaymakam Zilan Memo Nijat Geçe, yaşlı hastaları evde sağlık taramasında geçilmeleri için talimat verdi.

Geçe, TEDAŞ ve PTT müdürlüğünü aradı. İlçedeki Elektrik ve PTT’de verilen ŞNT paraları hakkında yaşanan sıkıntıları gidermeleri için talimat verildi.

Cumhuriyet Savcısı Emrah Kuzu’nun koltuğunu ise bir günlük için Cumhuriyet İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Nisanur Bora devraldı. Önündeki dosyaları inceleyen Bora bu görevi yaptığına çok mutlu olduğunu söyledi.

61853

Yüksekova Belediye Başkan Vekilliğini görevini yapan Behice Karay’ın koltuğuna ise, Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinden Zeynep Özer oturdu. Minik Belediye Başkanı ve yardımcıları İlçede yapılacak olan Altyapı, Park alanları, Trafik konuları değerlendirildi.

Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özmen”nin koltuğuna ise İstanbul Menkul Kıtmetler Borsası İlköğretim Okulu (İMKB) 6. sınıf öğrencisi Adar Sarı oturdu. Sarı, ‘ilçemizde günden güne öğrenci sayıları artıyor bu nedenle ilçemizde bu sorunu çözebilmek için 14 ilköğretim okuluna ihtiyacımız var’ dedi.

61854

61855

61856

61857

61858

61859

61862

61866

 

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s