Kılıçdaroğlu: Kimlik şereftir

17 Nisan 2011 Pazar 18:58

Kılıçdaroğlu: Kimlik şereftir

 
Urfa’nın Kısas Beldesi’nde düzenlenen “8. Aşure ve Kültür Etkinliği”ne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, insanların düşüncelerinden dolayı hapise atılmaması gerektiğini belirtti.

URFA – Urfa merkeze bağlı Kısas Beldesi’nde düzenlenen “8. Aşure ve Kültür Etkinliği”nde beş bin kişiye aşure dağıtıldı. Şenlikte semah dönülürken, yerel halk ozanları deyiş seslendirdi. Etkinliğe katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüde vatandaşlara yaptığı konuşmasında, insanların düşüncelerinden dolayı hapse atılmaması gerektiğini belirterek, etnik kimliğe saygı gösterilmesi gerektiğini ve etnik kimliğin kişinin şerefi olduğunu söyledi.

İnançlarında düşünmek olduğunu, insanların düşündüğü için hapse atılmamasına inandıklarını, aksine düşünen insanların düşündüğü için ödüllendirilmesi gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, “Düşünürken, inançlara saygı gösterirken, etnik kimliğe de saygı göstermeliyiz. Bu ülkede Arap, Kürt, Çerkez var. Etnik kimlik insanın şerefidir. İnançlara etnik kimliğe saygı göstereceğiz kul hakkı yemeyeceğiz” dedi.

Kadın, köylü vurgusu

Yoksulluğu tarihe gömeceklerini iddia eden Kılıçdaroğlu, konuşmasını, “Yine ilk kez CHP tarihinde bu seçimde 38 kadın milletvekili parlamentoya gelecek. Siyasette kadınlara daha fazla yer verdik. Artık kadınlar parlamentoda sorunlarını anlatmalı. Suriye sınırında mayınlı araziler var. O araziler mayından temizlenmeli. Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümetin yapmadığını CHP olarak biz iktidara gelince yapacağız mayınları temizleyip o arazilere para almadan bölgede topraksız köylüye vereceğiz” şeklinde tamamladı. DİHA

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s