Halk polisi anonsla uyardı

17 Nisan 2011 Pazar 10:26

Halk polisi anonsla uyardı

 
Şırnak’ın İdil (Hezex) İlçesi’nde son dönemlerde artan operasyonları protesto etmek için yürüyüş yapan gençlere polis gaz bombalarıyla müdahale etti.

ŞIRNAK – Atılan yoğun gaz bombası “Demokratik Çözüm Çadırı’ eylemcilerini etkileyince çadırdan “Aracınızı çadırın etrafından çekin, halkı provoke ediyorsunuz” anonsu geçildi.

Hareketli bir gecenin yaşandığı Şırnak’ın İdil İlçesi’nde artan askeri operasyonları protesto etmek için bir grup genç Adile Naşit Bulvarı’nda bir araya geldi. PKK lehine sloganlarla yürüyüş yapan grup daha sonra yola barikat kurdu. Polis ise, gruba gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti. Müdahaleye gençler de havai fişek, molotofkokteyli ve taşlarla karşılık verdi. Çıkan olaylar gece geç saatlere kadar devam etti. Göstericilerin ara sokaklara dağılmasıyla çatışmalar sona erdi.

Polise ‘provoke etmeyin’ anonsu

Öte yandan olaylar sırasında dikkat çekici diyaloglar göze çarptı. Çıkan olaylarda, polisin attığı yoğun gaz bombalarının birçoğu Aşîtî Park’ında bulunan “Demokratik Çözüm Çadırı”nın yakınına isabet etti. Kentteki hemen hemen herkesin etkilendiği gaz bulutundan çadırdakiler de nasibini aldı. Bu sırada polisin “Dağılın” diye yaptığı anonsa “Çözüm Çadırı”ndan yine anonsla cevap verilmesi dikkat çekti. Çadırdaki megafondan “Aracınızı çadırın etrafından çekin, halkı provoke ediyorsunuz” anonsu yapıldı. Anons üzerine polis aracı çadırın etrafından geri çekildi. DİHA

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s