3 günlük eğitim sona erdi

17 Nisan 2011 Pazar 13:54

3 günlük eğitim sona erdi

 
Genel seçimlere iddialı hazırlanan “Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu” adaylarının Diyarbakır’da gerçekleştirdiği üç günlük eğitim sona erdi.

DİYARBAKIR – BDP ile 19 siyasi parti ve sivil toplum örgütü tarafından oluşturulan “Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu”ndan 12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’ne girecek olan bağımsız adayların Diyarbakır’da gerçekleştirdiği 3 günlük eğitim sona erdi.

61478

Sümerpark Konferans Salonu’nda yapılan eğitime BDP eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Gültan Kışanak, DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk’un yanı sıra BDP’nin Türkiye genelinde 44 ilde desteklediği adayların tamamı katıldı.

Eğitim tamamlandı, adaylar seçim bölgelerine döndü

“Toplumsal cinsiyet” ve “Demokratik Özerklik” gibi önemli konuların işlendiği eğitimde seçimle ilgili propaganda ve teknik altyapı ile ilgili de bütün hazırlıklar ele alındı. Basına kapalı yapılan 3 günlük eğitimin ardından adayların birçoğu seçim bölgelerine gitti. Bazı adaylar ise 19 Nisan’da Kürt siyasetçilerin yargılanacağı “Tarihi dava” için İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek mitingin çalışmalarına katılmak üzere Diyarbakır’da kaldı.

29 Nisan’da seçim bölgeleri kesinleşecek

Adayların açıklandığı 10 Nisan tarihi ile birlikte seçim startı veren “Demokratik Özerklik, Demokratik Cumhuriyet için Özgürlük ve Demokrasi Adayları”, 29 Nisan’da siyasi partilerin seçim çevreleri itibarıyla milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adayların radyo, televizyon, Resmi Gazete ve illerde ilan edilmesiyle birlikte seçim bölgeleri de kesinleşecek. DİHA

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s