YESO’dan istihdam atağı

14 Nisan 2011 Perşembe 14:19

YESO’dan istihdam atağı

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından yürütülen sürekli eğitim ve istihdam merkezi projesi kapsamında verilen mesleki eğitim kursları başladı.

SİBEL ÇAPRAZ / YÜKSEKOVA HABER

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından yürütülen sürekli eğitim ve istihdam merkezi projesi kapsamında 15 ile 29 yaş arası 120 kişiye mesleki eğitim kursu veriliyor. 

61262

Konu ile ilgili bilgi veren Proje koordinatörü Ferhat Gündüz proje kapsamında sürekli eğitim verecek mesleki bir eğitim merkezi kurulduğunu belirterek, “Bu eğitim merkezi bünyesinde ilk olarak 4 farklı dalda kurslar verilmektedir. Bu eğitimler kapsamında Yüksekova İlçesinde 30 kişiye Bayan Kuaförlüğü 30 kişiye karo fayans döşemeciliği, 30 kişiye iç mimari tarsım ve dekorasyon, 30 kişiye sıhhi tesisatçılık olmak üzere 120 gence, mesleki eğitim verilmektedir. Proje kapsamında verilecek olan kurslar, Yüksekova Esnaf ve Sanatkârlar Odası öncülüğünde Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklığında ve eğitim yapılan alanlarda çalışma yürüten işyerlerinin staj yeri olarak kullanımı ile bölgedeki inşaat sektörünün ihtiyacı olan nitelikli dekoratör, sıhhi tesisat ve karo fayans döşemeci ustası yetiştirilecektir. Bunun yanı sıra kadınların ihtiyacı olan kadın kuaförleri yetiştirilerek bu konudaki ihtiyaç giderilirken kadınların istihdamı konusunda önemli bir adım atılacaktır.”dedi.

61263

61265

61264

Bu haber toplam

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s