‘ÖSYM başkanı tatmin etti’

12 Nisan 2011 Salı 15:50

‘ÖSYM başkanı tatmin etti’

Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YGS’de şifre iddiaları ile ilgili görüşlerini açıkladı.

İşte Erdoğan’ın yorumu:

‘YGS İÇİN SOKAKLARA DÖKÜLENLERİN KİM OLDUĞU BELLİ’

“ÖSYM Başkanı’nın yapmış olduğu açıklamalardan ben tatmin oldum. Şu anda da zaten Danıştay’ın verdiği karar ortada. Tabii bu arada bir şey çok açık net belli, herhalde birilerinin tezgahı bozuluyor ki; bu işten çok rahatsızlar. Şu anda çok farklı bir uygulamayla, çok daha dinamik bir yapıyla, inanıyorum ki kaliteyi, niteliği artırıcı bir yapıyla böyle bir imtihan sistemi gerçekleştirildi. Ben kendilerine bu uygulamada başarılar dilerken tüm başarılı öğrencilerimizi de kutluyorum. Zaman kaybıyla ikinci imtihanı engelleme gayretleri var. Sokaklara kimlerin döküldüğü ortadadır. Bunların provokatif eylemleri de YGS’yi olumsuz yönde etkilememelidir. Samimi olarak kazananlara başarı temennilerimi iletiyorum.”

Bir gazetecinin, mevcut vekillerin yarısının listede olmadığını hatırlatması üzerine, Erdoğan şunları söyledi:”Geçen seçimde hatırlarsanız 150’yi aşkın bir değişiklik gerçekleştirmiştik. Sadece Güneydoğu’yu Doğu’yu hedefleyen bir şey değil. Ülkemizin genelini kapsayan bir değerlendirmedir ve bu kişisel bir yaklaşım tarzı değildir. Dün de konuşmamda açıkladığım gibi taa bizim köy, mahalle temsilcilerine varıncaya kadar hepsinin kanaatlerini almak sureti ile hazırladık.

“Bu arkadaşlarımın hiçbirine bizler partimizin kimliği açısından menfiilik yükleyemeyiz. Hepsi bizim yol arkadaşlarımızdır. Kimse burada 3 dönem kalacak diye bir şey yok. 3. dönem içinde olan arkadaşlarımızın hiçbir gerekçe ortaya koymadan, başta şahsım olmak üzere milletvekilliğine ara vereceğimiz bir dönem olacak. Bütün değerlendirmelerimizi yaparken yine illerinde saygınlığı olan, sevilen, her zaman tanınan değil, oranın çocuğu olduğu halde devlette görevi olan insanlar olmasına da çok önem verdik. Kampanya ile birlikte bu arkadaşlarımızın ne denli illerinde faydalı olacağı, bunların hepsi ortaya çıkacaktır. Ustalık dönemimizin aktörleri olarak milletim bu kadrodan istifade edecek.”

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s