Kılıçdaroğlu’nun liste yorumu

12 Nisan 2011 Salı 12:12

Kılıçdaroğlu’nun liste yorumu

Partisinin seçim startını Ankara’da veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, listedeki değişimine ilişkin olarak, “Devrim gerçekleştirdik” iddiasında bulundu.

ANKARA – CHP Ankara İl Örgütü’nün seçim çalışmalarına ilişkin brifingine katılan Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu, il binası girişinde gazetecileri milletvekili listesine ilişkin sorularını yanıtladı. Seçimin startını Ankara’da verdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu gün seçimde nasıl bir yol izleyeceğimize ilişkin birifing alacağız. Listeleri hazırladık dün teslim ettik. Listelerde bir devrim gerçekliştirdiğimizi söyleyebilirim. Gelen tepkilerden de memnunuz yurttaşlar olumlu bakıyor. Örgütlerde aynen öyle bakıyor” şeklinde konuştu. Listede yaptıkları değişikliğin CHP açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, daha önce söyledikleri değişim söylemini uygulamaya geçirdiklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, listede yer alamayan milletvekilleri ve parti yönetimine teşekkür ederek, seçim çalışmalarında katkı beklediklerini söyledi.

Basın mensuplarının Ergenekon davasından yargılananların aday gösterilmesine ilişkin sorularına Kılıçdaroğlu, “Bizim seçim sloganlarımızdan biri herkes için CHP’dir. Eğer CHP herkesi kucaklayacaksa toplumun her kesiminden kişileri CHP çatısı altında görmek bizi mutlu edecektir. Haberal zaten Zonguldaklıdır. Ailesi CHP’lidir. Haberal o bölgede sayılan ve sevilen birisidir. Bunlar tutuklu olduğu için değil kişisel özellikleri nedeniyle listede yer aldılar. Ergenekon sanıkları listede yer aldı diye bir eleştiri varsa bu doğru değildir. Orada haksız yere tutuklu olduğun söyleyen çok kişi var. Bu kişilerin milletvekili adayı olması önünde engel yoktur. Bunlar hayali ihracatçı değil, düşünce ve kalemleri ile çaba harcayan insanlarıdır listemizde olmaları bizi son derece memnun etmiştir” yanıtını verdi.

İlhan Cihaner’in listede olmamasına ilişkin sorulan sorulara ise Kılıçdaroğlu, “İlhan Cihaner’in aday olmaması partinin kararıdır” dedi. DİHA

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s