‘Ölülerimiz konuşuyor’ oyunu sahnelendi

04 Nisan 2011 Pazartesi 12:50

‘Ölülerimiz konuşuyor’ oyunu sahnelendi

Merhaba Sanat Tiyatrosu’nun “Karanlığın içinde aydınlık yüzler-ölülerimiz konuşuyor” adlı tiyatro oyunu Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde sahnelendi.

MARDİN – Merhaba Sanat Tiyatrosu’nun “Karanlığın içinde aydınlık yüzler-ölülerimiz konuşuyor” adlı tiyatro oyunu Nusaybin Mittani Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Nusaybin Eğitim Sen Temsilciliği’nin organize ettiği tiyatro oyunu çok sayıda tiyatrosever tarafından izlendi. Adil Okay’ın yazdığı, Ramazan Velieceoğlu’nun yönettiği oyun, “daha güzel, yaşanılabilir, başka bir dünya mümkün” diye yola çıkanların nasıl yok edilip, susturulmak istendiğini anlatıyor. Oyun aynı zamanda 1915’den günümüze kadar çeşitli komplo ve faili meçhul cinayetlere kurban giden aydın, yazar ve gazetecileri de konuşturuyor.

‘Gözyaşının akmadığı bir dünya için oynandı’

Tiyaro oyunun yönetmeni Velieceoğlu, geçmişte yaşanan acı olaylara bir gönderme yaparak çağdaş ve demokratik bir yaşamın önemine dikkat çekmek istediklerini söyledi. Mersin’de 20 yıldır politik oyunları izleyiciye ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Velieceoğlu, “Aynı zamanda bu oyun çocukların panzerler altında kalmadığı, gaz bombaların atılmadığı ve çocukların gözyaşının akmadığı bir dünya için oynandı” dedi. DİHA

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s