‘Faili mehçul’ artık yokmuş!

11 Nisan 2011 Pazartesi 00:27

‘Faili mehçul’ artık yokmuş!

“Polis teşkilatımızın yaptığı başarılı çalışmalarla faili meçhul cinayet söz konusu olmuyor” diyen Gül AKP’nin 8 yıllık iktidarı döneminde yaşanan faili meçhul cinayetleri görmezden geldi.

ANKARA – Cumhurbaşkanı Gül, Polis Teşkilatı’nın 166. kuruluş yıl dönümü kutlamaları nedeniyle Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği kokteyle katıldı.

Emniyet teşkilatının, ülke içerisinde nizamı, kanunları ve kuralları korumakla mesul olduğunu savunan Gül, “Polis teşkilatı, dünyanın ibretle ve takdirle takip ettiği bir teşkilat oldu. En zor cinayetleri ve suçluları bulan, adalete teslim eden kuruluş oldu. Hiç kimse suçu işleyince artık yanına kalmıyor. Faili meçhul bir cinayet söz konusu olmuyor” diyerek AKP’nin 8 yıllık iktidarı döneminde meydana gelen 100’ü aşkın faili meçhul cinayeti görmezden geldi. Başbakan Erdoğan’ın daha önce grup toplantısında 2002 yılından bu yana faili meçhul cinayetlerin yaşanmadığını ileri sürmesinden sonra Cumhurbaşkanı Gül’ün de aynı doğrultuda konuşması dikkat çekti.

Faili mehçul yaşanmadıysa 607 kişiyi kim öldürdü?

Cumhurbaşkanı Gül’ün konuşmasına karşın İHD Diyarbakır Şubesi’nin sadece ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni kapsayan verileri, faili meçhulün yaşanmadığı yönündeki iddialarını yalanlar cinsten. Daha önce yayınlanan rapora göre AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından 2010 yılına kadar 607 sivil yurttaşın faili meçhul bir şekilde veya polis, asker ve korucular tarafından öldürüldüğü 527 kişinin ise yaralandığı kamuoyuna yansımıştı. DİHA

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s